این چند شهر

این چند شهر

1.

گفته بودم در شهرهای کوچک تنها انسان های مازوخیست دست به تولید فرهنگی و هنری می زنند. چونکه شهروندان این کوچک شهرها به تمامی عادت دارند از ریز و درشت کارهای دیگران ایراد بگیرند و همینکه خود به مرحله عمل و اجرا برسند گردن از پا درازتر برگردند خانه شان . کاش ایرادهایشان راهبردی بود . . .

نتیجه اخلاقی : پاوه شهر کوچکی است .

2.

باید کوچه های خشتی و خانه های گلی شهر بی سرنشینی که در زمان های دور برو و بیایی داشته است دیدن داشته باشد . خاصه آنکه همسفرهای ات یکی تنبور نواز باشد و دیگری نی نواز و دیگری خوش صدا و همزمان خوش خنده و دیگری دوست طناز سال های خوب ات و آن دیگر خودت باشی که افسار ات را بی محابا دریده ای * ، . . . سفری که به درازای ریل قطار تهران _ دامغان خاطره آموز است .

نکته سفری : آن شهر قدیمی در اطراف سمنان است و سمنان در اطراف کومِش (دامغان). 

3.

. . . و تهران !

 شهری که با تمام آلوده گی های اش ، در آن راحت تر از هر جای دیگر این کشور چهل تکه ، می توانی نفس بکشی . هوای کمتر آلوده آزادی . . .

_____________________________________________________

* با یاد و احترام پدرم که وقتی دیر وقت ها به خانه بر می گردم با لهجه شیرین اورامی اش می گوید : " په ته ت  بریینه  "یعنی افسار ات را دریده ای.

/ 15 نظر / 46 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محمد آشنا

سلام جوان از نوشته ای سرشار از افسار گسیخته و رها لذت می برم. نمی دونم چیه از هر چه رها و هوا خوشم میاد و دوست دارم این روزها که هواعالی است برای تاختن در کوه و دشت و دمن بتازم و شیهه بکشم. عقل از درک عبورم عاجز است عشق می داند کجاها رفته ام. بنویس تا لذت ببریم. شاد باشی پسر.

امیر

برات ساختم hanar1365@gmail.com برو یاهو میلت رو چک کن برات توضیح دادم

راثی پور

سلام.از این لحاظ با شما موافقم که کار هنری در شهر کوچک نوعی مازوخیسم است.

نسرین دارا

با سلام و احترام! درست! اما من با همه ی کوچیکی شهرم و با همه ی آزارهاش کار هنری رو اونجا ترجیح میدم. و الان که توی هوای پاک آزادی گم شدم نفس کشیدن سخت تر شده! خوشحال میشم به منم سر بزنید!

عليرضا صادقي

سلام. ممنونم شايان عزيز از لطفت....

یک پاوه ای دلخور از متنت

نمیدانم چه کسی تو را ناراحت کرده شایان [سوال] . ولی نباید به خاطر آن نفر کل هنرمندان و فرهنگی های شهرمان . پاوه را زیر سوال ببری و همه را مازوخیست لقب دهی و همه را . ایرادگیر و ندانم کار جلوه دهی - باید آنکس را که باعث ناراحتی . و تنگی خلق تو گشته است را به باد شکوه و انتقاد بگیری ... . . . خیلی از هنرمندان و فرهنگی های پاوه نمونه و الگو هستند !!!

من

ای کاش همیشه به خاطر ناتوانیها و زیاده خواهی های خودمون فضا و شرایط رو مقصر ندونیم

من

ای کاش همیشه به خاطر ناتوانیها و زیاده خواهی های خودمون فضا و شرایط رو مقصر ندونیم

"اینجا آفریقاست"

"اینجا آفریقاست" آیا تا به حال سرزمین آفریقا را از نزدیک لمس کرده اید ؟ آیا ذهنیت شما هم مانند بسیاری از عزیزان سرزمینم از آفریقا بیایان است و تشنگی و گرسنگی ؟ شاید یک تکه جا مانده از بهشت خداوند را ببینید. اینجا آفریقاست... www.smash65.blogfa.com