گاهی دلم برای خودم تنگ می شود

1

انیمیشن "تنهایی" را دیدم ، کار انیماتور جوان ایرانی مهرداد شیخان که در جشنواره های متعددی به عنوان اثر برتر شناخته شده !تا پیش از این انیمیشن هیچ وقت به خودکشی یک سنگ فکر نکرده بودم ، یک سنگ تنها که چه بسا یک خدا باشد !

2

فیلم "زیر زمین" را دیدم ، ساخته کارگردان بوسنیایی ،امیر کاستاریکا ، فیلم بلند سه ساعته ای که تضاد ذات بشر را با دست آوردهای نظری و فلسفی کمونیزم به تصویر در می آورد و در نشان دادن این تضاد به لحاظ هنری موفق است ! روایتی معلق از یک حرکت آونگی میان خیانت و تعصب !

3

داستان نیمه بلند " گزارش یک مرگ " را از گارسیا مارکز خواندم با ترجمه ای خوب از لیلی گلستان ، رئالیسم جادویی به سبک مارکزی با آن همه اسم های سخت ! والبته جمله ها و عبارت هایی که با خواندنشان مجبور می شوی کتاب را بگذاری زمین و چند دقیقه ای به یک هیچ بزرگ فکر کنی ، هیچ بزرگی که به قول بودریار سرخوشانه منگ ات می کند .

4

نمایشنامه " چیزی شبیه زندگی " از کارهای حسین پناهی را مرور کردم ! حکایت زندگی پرکلمه ی مولفش ! تابلوی رنج و معصومیت ! و دیالوگ هایی که به تنهایی به یک بنیاد فلسفی تنه می زنند ! حسین پناهی . . . !

5

داستان کوتاه " خودت را جای من بگذار " ریموند کارور ، به درستی مصداق مناسبی است برای معرفی " رئالیسم کثیف " که زندگی آزگار و بی اتفاق بیست و چند سال جوانی هر جوانی را به خاطرش می آورد . یک خستگی تکراری با چاشنی لحن و ریتم داستانی خوب !

6

همین الان از یک منبع معتبری دیدم و شنیدم انسان که عاشق می شود در بدنش تغییراتی شیمیایی رخ می دهد که حتی بوی بدنش را هم تغییر می دهد ، سگ ها با قدرت شنوایی بو تا هزار برابر شنوایی انسان می توانند به این ترتیب عشاق را تشخیص بدهند ! آنها حتی می توانند بوی کسی را که در چند متری مرگ است تشخیص بدهند !

/ 12 نظر / 50 بازدید
نمایش نظرات قبلی
قاصدک

سلام من گاهی میام مطالبتون رو می خونم و میرم دیروز توی دانشکده شنیدم که ارشد قبول شدید کلی تبریک امیدوارم همیشه موفق باشید و مستدام

ابراهیم ترقی نژاد

سلام بی معرفت احوالی از ما نمی گیری؟ دلم خیلی برات تنگ شده! کی میایی تهرون

علیرضا جهانگیری

سلام با مقاله تمثیلی و کوتاه : "جنگل انسانی" به روز و منتظر نظرات ارزشمند شما هستم. با اجازه شما دوستان دیگر هم که این پیام را مطالعه می کنند با افتخار دعوتند ... لطفا در صورتیکه به روز کردیدخبرم بفرمایید. ارادتمند

ف.ز

سلام من امروز اولین باری بود که پا به حریمتون گذاشتم... امن وآروم....خوندم گویا ارشد قبول شدید؟براتون آرزوی موفقیت می کنم....به ما هم سر بزنید منتظرم...[لبخند]

مافیای مخفی

[عینک][راک]

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام په ی تو

هورام

با اینکه هیچوقت ،امیر کاستاریکا را دوست نداشتم ولی این فیلمش واقعا هنرمندانه است. خودت را جای من بگذار رو هم هستم باهات مرسی

samaneh khanum

[گل]