چیزی غیر از یک شعر

        کاسه ای که همسایه پر نمی کند 

حرف زدن از رسانه ها و جوامع معرفتی و اطلاعاتی شاید مقدمه خوبی باشد برای این نوشته ای

 که سیل سریع اطلاعات و خبرهای روز کلافه اش کرده .

خبرهایی که مدام از این سایت و آن خبرگزاری و فلان شبکه خبری منتشر می شود و هرکسی با چارچوبی که شغلش و فرهنگش و زبانش و خیلی چیزهای دیگر آن را می سازند واکنش نشان می دهد جریانی که شروع می شود و نقل محفل ها می شود 

 و این پیرنگ ادامه پیدا می کند ... اگرچه گاهی آدم ها و دیالوگها عوض میشوند .

حرجی بر این فرایند نیست و البته که نمی شود آن را به محکمه کشاند و خوب یا بد بودنش را داوری کرد . اتفاقی است که افتاده و یا دارد می افتد و بشر هم غیر از این نُقل ها بساطی ندارد که با آن دهان ذهنش را ببندد .

 مدتی داد و ستدی می شود بین دو کشور بر سر ۱۵ تا آدم و از یکی اصرار و از دیگری انکار  . . .

و سرانجام تمام حرف و حدیث ها به اینجا می انجامد که بله ما که ملت متمدن و بافرهنگ و شعوری هستیم از سر تقصیر این و آن به مناسبت های مختلف ــ‌ که در تقویم ما کم نیستند ــ می گذریم .

این را به نقل از رسانه های جورباجور  دیپلماسی برتر می خوانیم و ابزار تحقیر آمریکا و انگلیس .

و باز شصت هفتاد میلیون آدم ایرانی معلومشان نمی شود در مقابل تهدیدات و قطعنامه های تصویب شده غرب ،مستحکم و مصمم به حرف خودشان باشند یا اینکه تجاوز رسمی شان را با حرمت و احترام وافر و کت و شلوار های پلوخوری و به مناسبت تولد پیامبر رافت و مهربانی ـــ‌  که پیامبر حق و پیامبر معترض به هر گونه بی حرمتی و پیمان شکنی هم هست ـــ‌ از چشم بپوشند و . . . درگذرند !!!

ما که از رشادت و شجاعت دم می زنیم و می خواهیم پوزه ی غرب را به خاک بمالیم و بر آنها با مشت گره کرده مرگ می فرستیم و یک لبخند هم رویش !! آیا این موضوع برایمان یک عقب نشینی تحقیرآمیز نیست !؟

گفتمان غالب این روزها چیست ؟

انکار و ترد دولت های بیگانه و منادی سعادت جهانی بودن !؟

نمی دانم نتیجه اینگونه رویکردها چیست اما بدیهی است ــ و به قولی تابلو است !! ــ‌ این رویه عاقبت به خیر نخواهد شد و سرانجامش چیزی نیست مگر نمونه همین عقب نشینی ها و خود را با تمام وجود قربانی کردن ها برای مو ضوعی که از قضا رسالت همان مو ضوع  زندگی راحت تر و آسان تر و بهتر است . حالا این موضوع انرژی هسته ای باشد چه مرجع جهانی اخلاق بودن و چه . . . 

*.*.*.*.*‌.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*

شاهین عزیزم همین چند روز پیش پدر مهربان ِ نازنینش را به خاک وخدا سپرد تا دوباره تنهایی دیگری میان سطور داستان هایش پوست بیاندازد و دست های خالی ما از این راه دور تنها همدیگر را بفشارند . . . . . .

  او خودش شعر است و نیازی نیست برایش از این و آن سوگ سرود بنویسم  . . . او با کمترین اشاره از ستاره ای کوچک  میان واژه های به کاغذ نیامده اش  گم می شود واز باغ های ناشناخته  سیب را می چیند .

 به او ، خودم ، سوران که خبرم کرد و دوستانم تسلیت می گویم . 

/ 42 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
وفا

متاسفم .... چيز ديگری ميشود گفت !!!!!

وفا

جای بحث هميشه زياده ....

زهره جعفرزاده

سلام . ساعت بی کوک توی کابوسهای آيينه به روز شد و منتظر حضور و نظر محترمتان... موفق و پيروز باشيد.

غريبه

سلام دوست عزيز وبلاگ پر محتوايی داری منم يه وبلاگ تازه تاسيس دارم که سرگرمی و تفريحی بهم سر بزنی خوشحال می شم

تنها

وبلاگ خوبی داری اما اين‌حرفها‌ به تو نمياد و صفحه‌ وبت‌اصلا زيبا نيست‌ بد سليقه . ببخش شاد باشی‌ .

تنها

سلام مجدد ممنون ولی لينکت خيلی شلوغه کم کار می کنی از پاوه هم بنويس در ضمن مطالبت از نظر مفهومی خوبه اما حرفه ای نيستی می دانم شاد باشی بازم سر می زنم بای .

من

اينجا چه خوبه!

حاج احمدی

به نام خدا سلامی چو بوی خوش آشنايی...و اميدوارم موفق باشی وبلاگ زيبا و اديبانه‌ای است اگر وقت کردی به من هم سری بزن وبلاگ من در مورد مشايخ نقشبندی هورامان است. خوات له گه‌ل.