فریاد به احترام مرد بزرگ !

به پاس تمام چیزهایی که مجال گفتنشان در این دو، سه سطر نیست من به احترام شهرام می ایستم .

sh5.jpg

حسین علیزاده در پیام مهرآمیز خود به شهرام ناظری اعطای نشان شوالیه فرانسه را به وی تبریک گفت.


حسین علیزاده آهنگساز و نوازنده تار با ارسال پیام خویش که مراتب سپاس و امتنان خود را از اعطای بالاترین نشان فرهنگی فرانسه به شهرام ناظری اعلام داشته است.

متن این پیام کوتاه چنین است : "هنرمند عزیز و استاد گرامی شهرام ناظری، با اشک شوق وغرور وصف ناپذیر و با سپاس از ارمغانی که به هنر و تاریخ ایران زمین سپردی و به امید روزگاری که هنرموسیقی در وطن عزیزمان نیزدر جایگاه و شأن و منزلت شایسته خود قرار داشته باشد ".

.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*

یادداشت عطالله مهاجرانی برای شهرام ناظری

کس ندانست که منزلگه معشوق کجاست
اينقدر هست که بانگ جرسي مي آيد


سيد عطائ الله مهاجراني :سال هاست که در گوشم؛ صداي شهرام ناظري تداعي بانگ جرس را دارد.همان که پيامبر هم وقتي در باره ي وحي از او پرسيدند، گفته بود مثل بانگ جرس است. شايد حافظ هم اين مضمون را از همان روايت گرفته باشد.در صداي شهرام ناظري " آني" ست که ويژه خود اوست. همان که شنونده را اسير طلعت آوايش مي کند.
به گمانم اگر ايران را به تابلويي تشبيه کنيم.مثل همين تابلو!


بر مرغزار ديلم و طرف سپيد رود
گويي بهشت آمده از آسمان فرود


صدايي که از اين صحنه به گوش مي رسد و بوي آشنايي دارد و عطر جادويي تاريخي کهن.اين صداي دلنواز صداي ناظري ست.
فرانسوي ها هر چه در عرصه سياست در اين چند ماه شوريده رفتار کرده اند. در ساحت فرهنگ هوشمندانه عمل مي کنند.اهداي نشان عالي فرهنگي فرانسه به ناظري از همين زمره است.موسيقي ما-نه آن هرج و مرجي که به نام موسيقي لس آنجلسي ترويج مي شود- مي تواند از جمله مهمترين معرف هاي فرهنگ و تمدن ما باشد.امسال که سال مولانا ست.فرصت مغتنمي ست که کاروان موسيقي ايراني گوش جهان را با آواي صلح دوستي مردم ايران آشنا کند.


 

/ 0 نظر / 42 بازدید