و حتی در حریم ما . . .

تو هم مومن نبودی

در حاشیه ، در متن

 گرامیداشت هفته پژوهش به روایت دانشگاه علامه

تعزیه های هر ساله !

این جمله ، عنوان سخنان 5 دقیقه ای دکتر زاهدی اصل در مراسم گرامی داشت هفته پژوهش بود . این مراسم که در سالن آمفی تئاتر شهید مطهری در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد از ساعت 8 و 30 دقیقه آغاز و در حدود ساعت 3 و سی دقیقه به پایان رسید .

در میزگردی که تحت عنوان نشست تخصصی بررسی موانع تحقیق در حوزه علوم اجتماعی برگزار شد آقای دکتر زاهدی اصل ، عضو هیئت علمی دانشگاه ، در فرصت کوتاه 5 دقیقه ای خود ، به انتقاد از برنامه ها و سیاست های مربوط به حوزه پژوهش پرداخت و سهم تحقیقات علمی را از کل بودجه کشور  چیزی در حدود 0.7 درصد برشمرد که اختلاف فاحشی با رقم مورد پیش بینی در چشم انداز بیست ساله _‌ سه درصد از کل بودجه سالانه _ دارد . او علاوه بر مورد فوق به وقت کوتاه خود اشاره کرد و گفت :آیا در یک نشست تخصصی !! یک استاد می تواند در طی 5 دقیقه چیزی بگوید که شایسته نام میزگرد باشد ؟ دکتر زاهدی از اینگونه مراسم ها که هرساله به بهانه گرامیداشت هفته پژوهش برگزار می شوند به عنوان تعزیه نام برد .

جالب توجه است که بسیاری از اعضای برجسته هیئت علمی دانشکده از جمله دکتر پیران ، دکتر توفیق ، دکتر شادرو ،دکتر پاشا ، دکتر محمدی و . . .در این برنامه حضور نداشتند.

  
نویسنده : شایان ربیعی ; ساعت ٤:٢٩ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٦ آذر ۱۳۸٧
تگ ها :